• 609 965 613
  • sikoraclinic@gmail.com

Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym

Laser pikosekundowy – lider w swojej dziedzinie

Przełom w usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego. Laser pikosekundowy do usuwania tatuażu to nowatorska technologia, która wykorzystuje ultrakrótkie impulsy światła o 3 długościach fal: 532nm, 755nm, 1064nm. Wysyłana zostaje wiązka światła, która przenika przez skórę, absorbowana jest przez pigment i prowadzi do jego rozpadu. Pigment w naturalnych procesach metabolicznych usuwany jest z organizmu.

Czym jest laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy to najnowocześniejsze urządzenie wykorzystywane obecnie w laseroterapii. Ta innowacyjna metoda ze spektakularnymi efektami rewitalizacji i odmłodzenia skóry. Wyróżnia go, jego wszechstronne zastosowanie oraz najnowsza technologia, wykorzystująca krótkie i silne impulsy światła która z idealną dokładnością wykorzystują energię lasera i automatycznie dostosowuje się do miejsca zabiegowego.

Jak działa laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy wykorzystuje ultrakrótkie impulsy (o długości jednej bilionowej sekundy), aby rozbić pigment barwnika z dużym ciśnieniem, który rozpada się na drobne cząsteczki przypominające pył. Ponieważ cząsteczki są tak małe, są o wiele łatwiej wchłaniane i usuwane przez organizm. Do tego stopnia łatwiej, że rekonwalescencja po zabiegu laserem Q-Switch trwa ok 2-3 dni, gdzie pikosekundowym 2-3 godziny. Oznacza to lepsze usuwanie pigmentu, a tym samym mniejszą ilość zabiegów. Laser pikosekundowy to szybki i łatwy niechirurgiczny, nieinwazyjny laserowy zabieg na skórę ciała, w tym klatki piersiowej lub dekoltu, twarzy, dłoni, nóg i nie tylko. Zabieg z użyciem lasera pikosekundowego jest szybki, niezwykle precyzyjny, bezpieczny a dzięki jego szybkości praktycznie bezbolesny. Dzięki efektowi fotoakustycznemu, który rozbija pigment w skórze do minimum zostało zredukowane ryzyko poparzenia. Laser pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny w rezultacie skóra staję się odmłodzona.

Laserowe usuwanie tatuażu, na czym polega?

Tatuaże w tej chwili nie są już tylko przejściową modą ale sposobem na wyrażenie siebie i jedną z najbardziej znanych metod zdobienia ciała. Z upływem czasu zmienia się gust i coś co wydawało się nam fajne jak mieliśmy 18 lat, dzisiaj staje się krępującym kompleksem. Czasami mamy również do czynienia z sytuacją w której od początku tatuaż został źle wykonany i musimy go usunąć. Na ratunek przychodzi zabieg przy użyciu lasera pikosekundowego. Nie musisz już obawiać się bolesnych zabiegów chirurgicznych. W Sikora Clinic usuniesz tatuaż w sposób bezpieczny i bezbolesny a efektem będziesz się cieszyć już zawsze. Laserowe usuwanie tatuażu już jest możliwe.

 

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Co zrobić gdy mamy do czynienia z nieudanym makijażem permanentnym? Na pomoc przychodzi najnowsze odkrycie w dziedzinie laseroterapii – laser picosekundowy. Laser za pomocą krótkich impulsów wykorzystuje technologię krótkiej wiązki światła, ma najkrótszy z możliwych kontakt ze skórą, rozbija pigment, który zaaplikowany jest w skórze wykorzystując do tego efekt fotoakustyczny, zapewniając spektakularne efekty. Również z czasem po upływie kilku lat po wykonaniu makijażu, barwnik może przemieścić się w głębsze warstwy skóry, zmienić kolor lub wyblaknąć. Makijaż z którego byliśmy zadowoleni kilka lat staje się nieestetycznym problemem. Najważniejsze, że zabieg jest w 100% bezpieczny, szybki i bezbolesny. Nie musimy już obawiać, się zabiegów chirurgicznych, czy brzydkich śladów, które pozostaną po laserze na zawsze. Laser pikosekundowy zrewolucjonował podejście do medycyny estetycznej.

Jak skutecznie usunąć tatuaż lub makijaż permanentny?

Najskuteczniejszą metodą usunięcia tatuażu lub makijażu permanentnego jest seria zabiegów laserem picosekundowym w Sikora Clinic. Laser pikosekundowy pozwala na rozbicie pigmentu w skórze bez uszkodzenia tkanki, wykorzystując do tego światło, które skutecznie rozprawia się z barwnikiem.

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu?

Przed zabiegiem, przeprowadzana jest konsultacja, podczas której kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, wyklucza ewentualne przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem lasera. Przeprowadzana jest test – próba laserowa aby wykluczyć nadwrażliwość na laser. Zabieg trwa od 10 – 30 min. Czas rekonwalescencji jest indywidualny i zależny jest od wielkości obszaru, na którym został zastosowany laser. W przypadku bardzo dużego tatuażu, obejmującego duży obszar ciała np. plecy nie wyklucza się przeprowadzenia zabiegu w kilku etapach.

Czy da się całkowicie usunąć tatuaż?

Tak. Wszystko oczywiście zależy od miejsca w którym mamy tatuaż, użytego pigmentu, głębokości na jakieś znajduje się w skórze, stanu wyjściowego skóry (kolor skóry, wiek). Nie bez znaczenia jest również nasz ogólny stan zdrowia i jego zdolność do regeneracji. Całkowite usunięcie tatuażu, możliwe jest po kilku sesjach wykonywanych w ok. 4 tygodniowych odstępach.

Ile sesji na usunięcie tatuażu lub makijażu permanentnego?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszej wizycie. Całkowity efekt widoczny jest po serii zabiegów ok. 3- 6 zabiegach w kilkutygodniowych odstępach.

Dlaczego laser pikosekundowy jest najlepszy?

Laser dzięki 4 głowicom i wysokiej częstotliwości impulsu posiada szerokie spektrum zastosowania. Skutecznie usuwa makijaż permanentny, tatuaże również kolorowe. Zabieg jest bezpieczny a dzięki specjalnie opatentowanej technologii urządzenia czas rekonwalescencji jest niebywale krótki. Efekty są lepsze niż w przypadku użycia innych laserów tego typu. Dzięki zastosowaniu technologii impulsów pikosekundowych, kontakt ze skórą jest krótki, barwnik reaguje szybciej a obszar zabiegowy nie wymaga długiego czasu rekonwalestencji.

Efekty po zabiegu przy użyciu lasera pikosekundowego

Czas po zabiegu z użyciem lasera nie wymaga rekonwalescencji. Spodziewany efekt to likwidacja tatuaży, usunięty makijażu permanentnego, czy blizn. Laser jest sprzymierzeńcem w usuwaniu przebarwień oraz innych zmian barwnikowych na skórze. Skutecznie usuwa piegi, plamy starcze i przebarwienia hormonalne. Laser pikosekundowy w Dermedik ujednolica kolor skóry, niweluje oznaki starzenia, nadając jej świeżego wyglądu.

Najczęstsze objawy po zabiegowe

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, które może utrzymywać się kilka dni. Skóra w miejscu wykonywania zabiegu jest bardziej wrażliwa na bodźce. Możliwa jest lekka reakcja alergiczna. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się stosować krem łagodzący oraz w sposób ciągły krem z filtrem aby chronić skórę przed promieniowaniem UV. Nie zażywać kąpieli słonecznych – nie opalać się.