• 609 965 613
  • sikoraclinic@gmail.com

Toksyna botulinowa

Zabiegi z toksyną botulinową utrwaliły się w naszej świadomości jako jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na ich korzyść wpływa również to, że mają wszechstronne zastosowanie. Nie każdy bowiem wie, że toksyna botulinowa może nie tylko upiększać, ale również leczyć wiele przypadłości.

Istnieje osiem typów toksyny botulinowej, jednak w medycynie estetycznej stosuje się wyłącznie substancję typu A. Wykazują one silne działanie, blokując połączenia nerwowe, czym doprowadzają do rozluźnienia mięśni. Oznacza to, że są z powodzeniem wykorzystywane do redukcji wszelkich zmarszczek w okolicach twarzy, oczu, a także na szyi i dekolcie. To jednak nie wszystko. Działanie toksyny jest również z powodzeniem wykorzystywane w leczeniu nadpotliwości pach, migren i zabiegach leczenia nadpotliwości dłoni lub stóp, jak również w celu zwalczania bruksizmu.

Na korzyść zabiegów wykorzystujących toksynę botulinową przemawia również fakt, że przebiegają one w szybki i mało inwazyjny sposób. Specjalista używa bardzo cienkiej igły, aby wprowadzić substancję w wybrane partie ciała. Cała procedura nie zajmuje dłużej niż kilkanaście minut, a my od razu możemy wrócić do swoich codziennych obowiązków. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów sprawia, że zabiegi są wykonywane bardzo precyzyjnie.

Dlaczego warto?

Zabieg toksyną botulinową może służyć leczeniu wielu przypadłości oraz korygowaniu wyglądu zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Problem pocących się części ciała, zgrzytanie zębami, a nawet uporczywe migreny nie muszą być dłużej naszym zmartwieniem. Jeden szybki zabieg wystarczy, aby pozbyć się przykrych objawów na wiele miesięcy. Kiedy mówimy o toksynie botulinowej, nie sposób również nie wspomnieć przede wszystkim o jej właściwościach upiększających. Jeżeli drażnią nas pojawiające się zmarszczki oraz skóra, która utraciła dawną elastyczność, znamy na to sposób! Toksyna botulinowa skutecznie poradzi sobie z oznakami starzenia się skóry.

Efekty

Efekty zabiegu toksyną botulinową zależą od obszaru, który chcemy poddać kuracji. Najczęściej stosuje się w obrębie twarzy, co pozwala nam uzyskać efekt wygładzonych zmarszczek wokół oczu, czoła, twarzy, a także ust. Ponadto wstrzyknięta w odpowiednie miejsca toksyna może sprawić, że kąciki ust, które wcześniej miały tendencje do opadania, uniosą się ku górze i sprawią, że nasza twarz nabierze bardziej radosnego wyrazu. Zabieg stawia przed nami również szeroki wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o modelowanie wybranych partii twarzy. Wymodelowanie konturu brody, żuchwy czy nosa to efekty, które możemy osiągnąć. To oczywiście nie wszystko. Toksynę botulinową wykorzystuje się na masową skalę także, kiedy pragniemy uporać się z problemem bruksizmu oraz nadpotliwości różnych części ciała. Nie musimy dłużej zmagać się z tymi niekomfortowymi przypadłościami – to właśnie toksyna botulinowa stanowi odpowiedź na nasze problemy.

Przeciwskazania

Zabiegi toksyną botulinową nie są rekomendowane w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Osoby wykazujące uczulenie na składniki preparatu, borykające się z zaburzeniami krzepnięcia lub stosujące antybiotykoterapię również powinny zrezygnować z przystąpienia do kuracji. Jeżeli regularnie stosujemy aspirynę, należy odstawić ją na około trzy dni przed zabiegiem.

Zalecenia pozabiegowa

Przede wszystkim przez kilka godzin od wykonania zabiegu zdecydowanie nie wolno się schylać oraz kłaść. Miejsca w obszarze, gdzie wykonywane były nakłucia, mogą okazać się nieco bolesne i tkliwe, jednak w żadnym wypadku nie powinniśmy ich dotykać ani masować. Przez dobę od podania toksyny dobrze jest zrezygnować z alkoholu, aspiryny, jak również sauny, basenu i ćwiczeń fizycznych.