• 609 965 613
  • sikoraclinic@gmail.com

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna – co to jest?

Piękny uśmiech jest nieodłącznym elementem kanonu piękna. Dzięki szeroko rozwiniętej stomatologii estetycznej osiągnięcie go staje się możliwe nawet w bardzo trudnych przypadkach. Określana zwyczajowo stomatologia kosmetyczna to dziedzina, która obejmuje szereg zabiegów pozwalających na poprawę wyglądu i kondycji zębów. Lekarz dąży do odtworzenia należytej funkcjonalności zębów, zwracając przy tym ogromną uwagę na rezultat estetyczny.

Jakie zabiegi można wykonać w gabinecie stomatologii estetycznej?

Wybór zabiegów oferowanych w ramach stomatologii estetycznej jest bardzo duży. Poszczególne rozwiązania dostosowuje się przede wszystkim do potrzeb pacjenta, oczekiwanych rezultatów, stanu uzębienia. Stomatologia estetyczna obejmuje bowiem zabiegi z zakresu:

Bonding

Bonding to metoda mikroinwazyjnej estetycznej odbudowy zębów przy wykorzystaniu żywic kompozytowych. Polega na rekonstrukcji powierzchni zębów poprzez przykrycie drobnych uszkodzeń, ścierania oraz przebarwień za pomocą materiałów kompozytowych. Dzięki temu podejściu minimalnie ingerujemy w naturalną strukturę zęba, co pozwala na szybką poprawę wyglądu uśmiechu i jego ogólnego wyglądu.

Flow injection

Flow injection to sposób na spektakularną metamorfozę uśmiechu w kilku krokach. Jak przebiega? Na początku tworzony jest model zębów metodą tradycyjną lub cyfrową, na podstawie którego technik wykonuje projekt i szyny silikonowe. Na następnej wizycie powierzchnia zębów jest w odpowiedni sposób przygotowywane w celu uzyskania silnego połączenia z materiałem odbudowującym. Kolejnym krokiem jest nastrzykiwanie płynnego kompozytu przy wykorzystywaniu wcześniej przygotowanych szyn i utwardzaniu go  przy użyciu lampy do polimeryzacji.

Zakładanie licówek flow injection w gabinecie stomatologicznym kończy polerowanie zębów, dzięki któremu opuszczając klinikę pacjent może cieszyć się lśniącym i pięknie odbijającym światło uśmiechem, wykonanym na najwyższym poziomie.

Licówki

Licówki to bardzo cienkie, pojedyncze nakładki, które są przyklejane za pomocą specjalnego kleju do przedniej (czyli licowej) strony zębów. Pozwalają one w szybki i bezbolesny sposób poprawić kolor oraz kształt uzębienia, a pacjentom z niewielkimi wadami zgryzu dają szansę na uniknięcie leczenia ortodontycznego. W zależności od tego, z jakich materiałów zostały wykonane, wygląd licówek może do złudzenia przypominać naturalne uzębienie. Pod tym względem najlepsze, a także najtrwalsze są nakładki zrobione z ceramiki lub porcelany.

Wybielanie metodą nakładkową

Aby móc rozpocząć wybielanie metodą nakładkową lekarz stomatolog wykonuje wyciski, by przygotować indywidualnie dopasowane nakładki. Następnie zostaje dobrany do Pacjenta odpowiedni żel wybielający, aplikowany przez Pacjenta samodzielnie w domu według zaleceń lekarza. Najlepiej nakładek używać na noc. Rozjaśnianie zębów trwa około dwóch tygodni.

Wybielanie przebarwionego, martwego zęba (po leczeniu kanałowym)

Przebarwiony ząb po leczeniu kanałowym można wybielić, jednak w pewnych granicach. Taki ząb wybiela się wewnętrzne specjalnym preparatem. Jednak nie zawsze przynosi to oczekiwany rezultat, wówczas stosuje się odbudowę kosmetyczną (licówki, korony).