• 609 965 613
  • sikoraclinic@gmail.com

Laserowa depilacja

Laserowa depilacja jest zabiegiem stosowanym powszechnie, zwłaszcza kiedy chcemy przygotować swoje ciało do opalania i wypoczynku. Współczesna medycyna estetyczna umożliwia stosowanie rozwiązań z zakresu laseroterapii praktycznie na całym ciele – również w najbardziej wrażliwych miejscach. Z tego powodu dużą popularnością cieszy się depilacja laserowa bikini, a także depilacja twarzy i jej okolic (usuwanie wąsika czy włosków z podbródka). Inne popularne miejsca zabiegowe to:

Warto pamiętać, że ta metoda usuwania niechcianego owłosienia nie jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Pacjenci płci męskiej praktykują przede wszystkim depilację laserową brzucha, pleców, torsu i pośladków, a także uszu, karku i okolic intymnych.

Obecnie nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegu u osób o określonej karnacji czy kolorze włosów. Technologia wykorzystywana w kosmetologii jest na tyle rozwinięta, że umożliwia dopasowanie konkretnych urządzeń laserowych do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Dla podniesienia skuteczności zabiegu, zaleca się wykonanie kilku sesji laseroterapii co 4 tygodnie (w przypadku twarzy), co 6 tygodni (w przypadku rąk, klatki piersiowej, pleców, brzucha i okolic intymnych) lub co 8 tygodni (w przypadku nóg).

Jakie są przeciwwskazania do usuwania owłosienia laserem?

Jak każdy zabieg medyczny, laseroterapia jest obciążona pewnymi ograniczeniami. Nie można jej wykonywać u Pacjentów, których stan zdrowia lub aktualna kondycja fizyczna wzbudza wątpliwości co do bezpieczeństwa przeprowadzenia procedury. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegów z użyciem lasera (także epilacji) są:

W niektórych przypadkach występują przeciwwskazania tymczasowe, które wykluczają udział Pacjenta w zabiegu jedynie do czasu ustąpienia objawów. Są nimi:

Ważnym elementem przygotowania do zabiegu laserowego usuwania owłosienia jest ochrona przeciwsłoneczna skóry. Na kilka tygodni przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej Pacjent powinien regularnie stosować kremy z filtrem UV oraz unikać eksponowania ciała na słońce. Niewskazane jest także stosowanie kosmetyków podrażniających naskórek.