• 609 965 613
  • sikoraclinic@gmail.com

Leczenie łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Chorobą dotkniętych jest około 50% mężczyzn do 50 r.ż i 40% kobiet po 50 r.ż. U mężczyzn zauważamy charakterystyczne przesunięcie linii czołowej ku tyłowi lub przerzedzenie włosów w okolicy wierzchołkowej. W przypadku łysienia androgenowego u kobiet obraz kliniczny jest odmienny. Wyróżniamy najczęściej łysienie rozlane lub przerzedzenie włosów w części centralnej okolicy czołowej, tzw. objaw szerokiego przedziałka.

Leczenie łysienia a ndrogenowego opiera się o środki farmakologiczne, które obniżają poziom DIH i alfa-5-reduktazy typu II, czy nawet typu I, stosowane doustnie, jak również preparaty miejscowe poprawiające ukrwienie skóry głowy i wydłużające fazę anagenu cyklu wzrostu włosa. Idealnym uzupełnieniem terapii są zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem koktajli witaminowych i bogatopłytkowego osocza. Procedury te mają za zadanie wydłużenie fazy wzrostu włosa a także regenerację uszkodzonych i zminiaturyzowanych mieszków włosowych. W momencie, gdy leczenie farmakologiczne, uzupełnione o zabiegi mezoterapii, nie przynosi pożądanych efektów estetycznych, możliwe jest wykonanie zabiegu takiego jak przeszczep włosów metodą FUE. Podczas zabiegu pobierane są zespoły mieszkowe lub pojedyncze mieszki włosowe z okolicy potylicy i wszczepiane w miejsca przerzedzenia lub ubytku włosów. Procedury są nieinwazyjne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym, wymagają około tygodniowego okresu rekonwalescencji. Ostateczny efekt leczenia łysienia androgenowego widoczny jest 9-12 miesięcy po zabiegu.

Terapie:

Peptydowa terapią stosowaną w walce z wypadaniem oraz przerzedzeniem włosów. Zabieg dedykowany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Efekty:

 

Wskazania:

Wypadanie włosów,

Problem z zapuszczeniem włosów,

Włosy cienki i łamliwe,

Przed/ po przeszczepie włosów

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z dr Ewą Rybicką, której zadaniem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz określenie najlepszej metody zabiegowej dla problemu pacjenta. Przeprowadzane jest także badanie dermatoskopowe skóry głowy. Przed zabiegiem prosimy o umycie włosów.

Po zabiegu:

Po zabiegu możesz odczuwać delikatne zgrubienia oraz świąd. W dniu zabiegu nie należy pić alkoholu , uprawiać intensywnego sportu i korzystać z sauny i basenu.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na serii wkłuć w skórę głowy preparatem peptydowym, który ma właściwości wzmacniające włosy oraz odżywia je przy pomocy witamin. Zabieg jest bezpieczny oraz mniej bolesny od tradycyjnej mezoterapii. Przy zastosowaniu koktajlu wykonuje się mniej wkłuć.

O zabiegu

Preparat posiada unikalną formułę zawierająca 7 peptydów i kwas hialuronowy. Składniki te wykazują działanie pobudzające krążenie, poprawiają ukrwienie skóry głowy a także odżywiają mieszki włosowe. Pracę nad tą technologią trwały ponad 10 lat. Innowacyjność tego zabiegu polega na przedłużonym uwalnianiu i wnikaniu substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu przez kolejne 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze.

Przeciwwskazania: